31. října 2007 v 18:16 | Povy |  Hádanky
Snad se mu líbí :D

Šmicer zřejmě nastoupí proti Teplicím

31. října 2007 v 18:11 | Povy |  Gambrinus Liga
Šmíca Comes BACK!!!!!!!

Vladimír Šmicer se zřejmě po více než dvou měsících objeví znovu na trávníku v ligovém zápase.
Foto
Jeho zranění stehenního i lýtkového svalu jsou již v pořádku, po deseti dnech běhání se čtyřiatřicetiletý fotbalista Slavie Praha zapojil do přípravy mužstva s míčem a mohl by nastoupit v sobotním utkání proti Teplicím.
"Doufám, že budu moci nastoupit. Trénuji naplno a měl bych být k zápasu připravený," řekl Šmicer. "Vláďa vypadá dobře. Trénuje, ale jsou před námi do zápasu s Teplicemi ještě dva tréninky, takže uvidíme," prohlásil kouč vedoucího týmu ligové tabulky Karel Jarolím.
Naposledy nastoupil Šmicer 28. srpna v odvetě třetího předkola Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterodam, ale po třinácti minutách pro něj zápas na Strahově skončil kvůli nataženému svalu.
Před derby se Spartou se zdálo, že by se do sestavy mohl vrátit, ale při tréninku si poranil lýtkový sval. V lize nastoupil Šmicer naposledy ve čtvrtém kole 25. srpna proti Brnu.

Real zřejmě prodá Soldada

30. října 2007 v 19:59 | Povy |  La Liga
  • Real Madrid je podle spekulací připraven k následující dohodě s Benfikou Lisabon: prodej útočníka Soldada a hostování záložníka Baptisty. Bílý balet se prý nadále zajímá o útočníka Lyonu, Freda.

8. října 2007 v 15:56 | Povy |  Repre
Trenér německé fotbalové reprezentantce Joachim Löw bude v kvalifikačním dvojutkání proti Irsku a Česku 13. a 17. října postrádat Bernda Schneidera.
Třiatřicetiletého záložníka Leverkusenu, jenž je s 80 starty za národní tým nejzkušenějším hráčem německého výběru, vyřadilo z nominace pohmožděné koleno. Bronzový medailista z loňského mistrovství světa sice figuroval v původní Löwově nominaci, nicméně svému týmu chyběl v předchozích třech ligových zápasech a za Bayer nenastoupil ani v neděli ve Frankfurtu. Na úterní sraz v Berlíně, kam si trenér pozval více než třicet hráčů, by však měl i Schneider dorazit. Němečtí fotbalisté jsou před závěrečnou fází kvalifikace v ideální pozici, k jistotě účasti na mistrovství Evropy ve Švýcarsku a Rakousku jim stačí získat bod.

3. října 2007 v 15:48 | Povy |  Premier League
Český záložník Patrik Berger si bude muset na svůj ligový debut v této sezóně ještě počkat. Bývalý středopolař Liverpoolu a Portsmouthu si na tréninku obnovil zranění kolene a jeho návrat na ligové trávníky se prozatím odkládá.
Bývalý český reprezentant si sice skvělými jarními výkony vybojoval u manažera O´Neilla nový roční kontrakt, ale na konci přípravy, která se mu rovněž vydařila, se zranil. V probíhající sezóně se na hřiště poprvé podíval v zápase Carling Cupu proti Leicesteru, ale následně si při tréninku staré zranění obnovil.
"Patrik už se cítí mnohem lépe, rentgenové snímky nám navíc dávají slušné vyhlídky. Uvidíme, jak to půjde," říká manažer Martin O´Neill.
Další zraněný ze zápasu s Leicesterem, záložník Shaun Maloney, by měl být naopak pro nadcházející duel proti West Hamu již připraven do hry. Skotský záložník musel kvůli zranění kotníku vynechat dramatický duel na White Hart Lane proti Tottenhamu.
"Shaun bude s trochou štěstí v pořádku. Už před zápasem proti Spurs se cítil dobře, ale pak jej kotník znovu začal bolet," dodává manažer Villans.

Nápověda: Ej ot manlóg. :-)

Viktoria Žižkov vs. Ostrava 0:2 (dohrávka 8.kola)

2. října 2007 v 16:22 | Povy |  Gambrinus Liga
Fotbalisté Baníku Ostrava vyhráli v osmém ligovém kole na hřišti Viktorie Žižkov 2:0 v utkání, kterému hrozilo předčasné ukončení kvůli výpadku elektrického proudu.
Na stadionu pod televizním vysílačem totiž dlouho nešlo umělé osvětlení. Až ve druhém poločase, dvacet minut před koncem, domácí klub na poslední chvíli dodávku elektřiny zajistil a odvrátil tak hrozící velkou blamáž.
Výhru Ostravy zajistili přesnými trefami v 69. minutě Bystroň a v poslední minutě střídající Svěrkoš. Baník tak po dvou zápasech znovu poznal vítězný pocit, naopak Žižkov čeká na výhru od prvního kola.
Zápas v první půli ale ani v nejmenším nenaznačil, že proti sobě stojí celky, které dělí v tabulce devět míst a osmibodová propast. Na Baník jakoby dolehla letošní první ligová prohra s Olomoucí, Ostravané se i dnes pod televizní věží herně trápili a Žižkov hrající na hranici agresivity je v úvodním dějství několikrát dokázal přehrát.
V útoku tápající a nepřesně hrající Baník se v první půli dostal k jedinému vážnému ohrožení branky: Magera ve 32. minutě běžel sám na branku, ale gólman Bartalský jeho únik překazil včasným pádem pod nohy. Jinak měla domácí obrana dirigovaná bývalým dlouholetým ostravským zadákem Pavlem Bestou na dlouhé minuty klid.
Žižkov v první půli na hřišti vládl, srážela jej však bídná koncovka. Ve 20. minutě neuspěl hlavičkující Kalod a v desetiminutovce před poločase třikrát trestuhodně selhal i hlavní ofenzivní tahoun Švancara. Po Straceného centru nejprve lízl míč hlavou jen do náruče pozorného brankáře Vaška, pak po akci Kušníra šajtlí vypálil vedle branky a nakonec předvedl pěknou individuální akci, když se vyhnul Cigánkovi i Řezníkovi, ale všechno pokazil ranou přímo do vybíhajícího Vaška.
Švancara byl i po změně stran největší hrozbou pro ostravskou obranu. Osm minut po poločase se dostal za záda stopera Bystroně a v pokutovém území se po vzájemném souboji dožadoval penalty. Místo toho ale ke svému údivu za svůj pád dostal od sudího Jecha jen žlutou kartu.
Během druhé půle se spíše než o utkání mluvilo o tom, jestli se duel vůbec dohraje, protože domácí klub dlouho nebyl schopen zajistit dodávku elektrické energie do umělého osvětlení. Dění na trávníku pomalu tonulo v šeru, ale v těch chvílích začal Baník přebírat iniciativu.
Po hodině hry byla prvním varováním přízemní střela Rajtorala, vzápětí těsně vedle hlavičkoval dlouhán Magera. A v 69. minutě, kdy se už pomalu schylovalo k předčasnému ukončení zápasu, hosté tvrdě udeřili. Aktivní Rajtoral udělal další zmatek na pravé straně hřiště, vzápětí poslal přesný pas před branku a stoper Bystroň míč pohotově dopíchl do domácí branky. A zároveň po 258 minutách ukončil ostravský střelecký půst.
Ostravský gól hodně zamával se sebevědomím Žižkova, jehož hráči vůbec nebyli již za plného osvětlení schopni na takový scénář reagovat. Domácí se nedostali do tlaku ani šancí, jejich trápení naopak v poslední minutě ukončil Svěrkoš, který se trefil pohotově po skrumáži ve vápně.