O fotbale česky, Povy píše hezky!

Robinhův hattrick pomohl Brazilcům napravit reputaci

2. července 2007 v 10:25 | Povy |  Turnaje
Ve druhém utkání na mistrovství Ameriky už brazilští fotbalisté splnili roli favorita a v neděli porazili Chile jasně 3:0. Svěřenci trenéra Carlose Dungy tak napravili porážku 0:2 s Mexikem z úvodního duelu. O vítězství Brazilců rozhodl hattrickem Robinho.
Útočník Realu Madrid nejprve v 36. minutě proměnil kontroverzní penaltu za údajné strkání obránce Riffa. V závěru zápasu pak Robinho přidal další dvě branky ze hry. Po přihrávce Vagnera Lova přehodil gólmana Brava a hattrick završil v 86. minutě po dlouhém sólu, při němž obešel dva obránce.
Prvním jistým čtvrtfinalistou turnaje se stalo Mexiko, které porazilo Ekvádor 2:1. Klíčovým mužem mexické ofenzivy byl stejně jako při úvodním vítězství nad brazilskými obhájci titulu středopolař Nery Castillo z Olympiakosu Pireus, jenž v 22. minutě otevřel skóre po sólovém úniku. Druhý gól přidal v závěru zápasu hlavou Omar Bravo a Ekvádorci už stihli jen snížit.