O fotbale česky, Povy píše hezky!

Lavička trenérem jednadvacítky

27. června 2007 v 17:39 | Povy |  U-21
Vedení fotbalového svazu se na dnešním jednání výkonného výboru shodlo, že trenér Ladislav Škorpil nebude dál připravovat reprezentační jednadvacítku.
Jeho nástupcem se stane Vítězslav Lavička, který má do 15. července sestavit nový realizační tým. Po jednání výkonného výboru to řekl místopředseda svazu Vlastimil Košťál.
Škorpil skončil u reprezentační rezervy jen krátce poté, co s týmem neuspěl na evropském šampionátu v Nizozemsku. Po dvou porážkách a jedné remíze obsadili mladíci v základní skupině poslední místo a turnaj museli předčasně opustit.
U týmu působil ve dvou po sobě jdoucích kvalifikačních cyklech počínaje rokem 2004; napoprvé se na závěrečný turnaj s týmem neprobojoval přes barážový souboj s Německem, nyní propadl v Nizozemsku. Pod jeho vedením sehrál tým 37 oficiálních zápasů s vyrovnanou bilancí 12 výher, 13 remíz a 12 porážek.
Škorpil napodobil také svého předchůdce Wernera Ličku, který nezvládl baráž v závěru roku 2003. Naproti tomu dva předchozí týmy měly pod vedením Karla Brücknera a Miroslava Beránka úspěch.
V roce 2000 přivezl tým stříbrné medaile, o dva roky později se parta kolem Petra Čecha stala dokonce mistrem Evropy. "Pan Škorpil předložil zprávu, která zhodnotila celý cyklus, ale smlouva mu nebyla prodloužena. Jednomyslně byl schválen jako jeho nástupce Vítězslav Lavička, s nímž jsem měl již dříve dohodu," uvedl Košťál.
Lavička v posledních letech působil ve Slovanu Liberec, kde ale letos na konci jara na vlastní žádost skončil. Mezitím odmítl nabídky Jablonce, Mladé Boleslavi i Plzně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama