O fotbale česky, Povy píše hezky!

Abidal je v Barceloně

29. června 2007 v 17:07 | Povy |  Přestupy
Eric Abidal bude po následující čtyři roky hráčem FC Barcelona. Samotný hráč dnes potvrdil, že dohoda je uzavřena a dnes ho čekají obligátní zdravotní prohlídky a zároveň ho čeká prezentace.
Abidal po dlouhých tahanicích skončí v červenomodrém dresu Katalánců. Podle jeho slov zaplatí Barcelona Olympique Lyon 14 milionů eur a s klubem ho bude pojit smlouva na čtyři sezony, během nichž bude pobírat 2 miliony eur ročně.
Levý obránce promluvil k novinářům na letišti El Prat, kde Abidal čekal na spoj zpět do Francie, kde ještě musí vyřešit poslední detaily přestupu.
Abidal potvrdil konec tahanic pro "Catalunya Informació" : "Zítra ráno mě čeká lékařská prohlídka a podepíšu s Barcelonou. V těchto dnech jsem v Barceloně na dovolené. Díky tomu jsem mohl lépe poznat město, charakter a kulturu zdejších lidí," uvedl.
Abidal se tak stane třetí posilou Barcelony po Henrym a Touré Yaya. Chci jen upozornit, že to není chyba ve jméně posledně jmenovaného. Při prezentaci si výslovně přál, aby jeho jméno bylo vyslovováno takto a ne v opačném pořadí, Yaya Touré.
Rovněž prezident Barcelony Joan Laporta potvrdil, že vyjednávání ohledně přestupu Abidala jsou už prakticky uzavřená. "Vám to sdělíme, až bude přestup definitivní. Jednání jsou ale hodně pokročilá. Už je tam základ dohody s Olympiquem Lyon. Připravují se dokumenty a chybí pouze podpisy obou stran. Vyřeší se to během několika hodin."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama